משלוח חינם בקנייה מעל 300 ש"ח!

לוגו אור פנימי

בשלוש מילים אלו מקופלת שאיפתו הכי עמוקה של כל אדם, שיהיה לו חבר כזה: אוהב אמתי, החפץ בכל לבו אך ורק בטובת חברו, ללא שום אינטרסים. הוא לעולם לא ינצל את מה שידוע לו לרעת חברו. הוא שומר סוד מושלם ושום דבר ממה שישמע לא יצא לעולם החוצה.

חבר טוב אמתי לעולם לא ייטוש את חברו ולא יבגוד בו, גם אם ירד חברו למדרגה הכי נמוכה. הוא תמיד ידע להקשיב בכל תשומת הלב, יבין וישתתף בקורות חברו, יבכה איתו בצערו וישתתף בשמחתו. תמיד יהיה מזומן לו ויבוא לעזרתו בעת הצורך, לעולם לא יאכזב.

עם חבר טוב אמתי אפשר לדבר תמיד בחופשיות, לספר לו מה שמרגש אותי, מה שמציק לי וכואב לי, מה שמפריע לי או מפחיד אותי. בלי לתכנן מראש על מה לדבר ועל מה לא לדבר, בלי ניסיון לניסוחים חכמים. הוא יסתכל עלי בעין טובה ולא ישפוט אותי. תמיד אוכל לפנות אליו ותמיד הוא יהיה שם בשבילי. כשאני אדבר איתו אני ארגיש שמקשיבים לי, שרואים אותי, שמשתתפים איתי במה שקורה לי.

כל אדם בעולם מאחל לעצמו חבר כזה

רבי נחמן אומר – יש לך לפחות כבר חבר אחד כזה. אחד שאף פעם לא ילך לשום מקום ותמיד יהיה שם בשבילך, יהיה מה שיהיה, תעבור מה שתעבור. אלוקים – הוא החבר הזה.

דבר אתו, שתף אותו, הוא באמת מקשיב ואכפת לו.

הוא תמיד אוהב אותך ורוצה לשמוע אותך בעין טובה.

הוא לעולם לא ייטוש אותך ולא יאכזב אותך.

כך אמר רבי נחמן לתלמידו רבי נתן, באחת מן הפגישות הראשונות ביניהם. לדברי רבי נתן הדברים הפכו למפתח הזהב של חייו:

"ובכלל, זה טוב מאוד לשפוך את הלב לפני השם יתברך, ממש כמו ששופכים את הלב לפני חבר טוב אמתי".

רבי נחמן אמר ששיחה אישית כזו בין האדם ליוצרו מתאימה ממש לכל אחד, קטן וגדול. גם קטן בגילו, דהיינו ילדים ממש, יכולים להתבודד ולדבר אל ה' ואין דבר יותר טבעי ופשוט להם מזה. וגם קטן בדעתו או במדרגתו הרוחנית, שעדיין הוא רחוק מן הקדושה מכל וכל, יכול לעלות לכל המדרגות על ידי שיחה כזו. "והוא דבר השווה לכל נפש, מקטן ועד גדול, כי כולם יכולים לנהוג הנהגה זו, ועל ידי זה יבואו למעלה גדולה. אשרי שיאחז בזה" (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' תורה כ"ה).

בשפה שלך, בסגנון ובמילים שלך, אתה יכול לספר הכל, לבקש עזרה, להודות, לשיר, לצחוק, לבנות קשר הכי עמוק עם אלוקים הכי קרוב. "כי מי גוי גדול אשר לו אלוקים קרובים אליו כה' אלוקינו בכל קראנו אליו" (ספר דברים פרק ד' פסוק ז').

אפילו עכשיו. ברגע זה שאתה קורא את הדברים. דבר אליו. איתך ולידך, אצלך ובעדך תמיד. אלוקים.

שיתוף באימייל
שיתוף בווצאפ

יש לכם דעה או תגובה על המאמר?
נשמח לשמוע

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיעורים קרובים

כנס ברסלב

מעוניינים להזמין שיעור אצלכם בבית?

מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם לתיאום שיעור בהקדם

סוג הקהל